top of page
  • Zdjęcie autoraDaria Rychlik

Już wkrótce dane dłużnika do sprawdzenia za darmo

Krajowy Rejestr Zadłużonych, który ma zacząć działać od lipca 2021r. ma być dostępną i jawną bazą danych o dłużnikach. Dane mają być wyszukiwane zgodnie z projektem ustawy na podstawie numeru Pesel dłużnika, a informacja ma być bezpłatna. Rejestr może więc być ciekawą alternatywą do pozyskania informacji o potencjalnym wspólniku biznesowym, kontrahencie.

Co znajdziemy w rejestrze?

W rejestrze zgodnie z projektem znaleźć będziemy mogli informacje o osobach fizycznych, prawnych wobec których były lub są prowadzone postępowania upadłościowe, wspólnikach osobowych spółek handlowych, osobach fizycznych i prawnych wobec których umorzono postępowanie egzekucyjne, dłużnikach alimentacyjnych. Jak będzie można wyszukać dane w rejestrze? Jak juz wspominałam mając numer Pesel, ale także numer NIP i sygnatura sprawy.


Zasady na jakich ma funkcjonować rejestr, charakter ujawniania danych budzi watpliwości przede wszystkim pod katem przepisów o ochronie danych osobowych. Potencjalny wierzyciel na mocy tego projektu będzie również mógł zweryfikować ilu dłużników ma już jego dłużnik i ocenić jakie ma szanse na prowadzenie skutecznej egzekucji.


Facebook – https://www.facebook.com/pages/category/Legal/Kancelaria-Adwokacka-adw-Daria-Rychlik-Law-Office-1190332877818581/

Grupa na facebooku poświęcona prawu, biznesowi i zamówieniom publicznym- https://www.facebook.com/groups/1516954515138949/?ref=pages_profile_groups_tab&source_id=1190332877818581

Blog – https://www.kancelariaattorney.pl/blog

Strona – https://www.kancelariaattorney.pl/

e-mail: d.rychlik@kancelariaattorney.pl11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page