top of page
  • Zdjęcie autoraDaria Rychlik

Nieuczciwa konkurencja przedsiębiorco uwzględnij te zasady w swojej działalności

UOKIK, który stoi na straży przestrzegania zasad uczciwej konkurencji, ochronie konsumentów, a także zgodności stosowanych przez przedsiębiorców praktyk z obowiązującym prawem. Analiza ostatnich informacji prasowych wskazuje, że przedmiotem postępowań są nieuczciwe praktyki przedsiębiorców w kontaktach z kontrahentami i klientami. Tym samym jest to istotna wskazówka dla przedsiębiorców by w swojej codziennej działalności, w szczególności konstruowaniu zasad współpracy, umowach i regulaminach uwzględnić te zasady.

W ostatnim czasie UOKIK wszczął postępowanie przeciwko właścicielowi sieci Kaufland. Postępowanie jest prowadzone pod kątem zarzutu nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej. Jak napisane jest na stronie UOKIK chodzi o ,, ustalaniu warunków współpracy z niektórymi dostawcami produktów rolno-spożywczych już po rozpoczęciu danego roku oraz pobieranie od niektórych dostawców produktów rolnych i spożywczych dodatkowy rabat nie przewidziany w umowie". To już kolejna taka interwencja i postępowanie prowadzone przeciwko sieci handlowej, wcześniej dotyczyły one między innymi sieci Biedronka.


Urząd postawił również sieci Orange zarzut nieprawidłowości przy aktywacji usług tym samym naruszenie zbiorowych interesów konsumentów i tym samym obciążanie klientów na rachunku dodatkowymi opłatami. Postępowanie wszczęte zostało na skutek informacji przekazanych przez konsumentów na temat nieprawidłowości.


Instagram- rychlik.law

Facebook – https://www.facebook.com/pages/category/Legal/Kancelaria-Adwokacka-adw-Daria-Rychlik-Law-Office-1190332877818581/

Grupa na facebooku poświęcona prawu, biznesowi i zamówieniom publicznym- https://www.facebook.com/groups/1516954515138949/?ref=pages_profile_groups_tab&source_id=1190332877818581

Blog – https://www.kancelariaattorney.pl/blog

Strona – https://www.kancelariaattorney.pl/

e-mail: d.rychlik@kancelariaattorney.pl3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page