top of page
 • Zdjęcie autoraDaria Rychlik

NOWY CYKL- UMOWY! 01 Umowa najmu mieszkania, biura, lokalu użytkowego

Tym filem na kanale mec. Rychlik rozpoczyna nowy cykl na kanale poświęcony w całości umowom. W każdym filmie opowiadać będzie o jednym rodzaju umowy, z uwzględnieniem merytorycznej wiedzy prawnej oraz praktyki czyli sytuacji, z którymi spotkała się lub spotyka praktykując prawo. W pierwszym filmie rozpoczynamy od umowy najmu lokalu mieszkalnego, biura lub lokalu użytkowego. Dlaczego rozpoczynamy od umowy najmu? Wybrana została ponieważ bardzo często spotkamy się ze sporami z nią związanymi oraz konsekwencjami nie zawarcia jej prawidłowo lub z pominięciem pewnych zapisów. Bardzo często korzystacie z wzorów z internetu niestety nie dostosowując ich treści do sytuacji, którą umowa ma regulować co w przyszłości doprowadza do problemów.


Krótko o umowie...

Umowa najmu może przybierać różne formy ale ja dziś opowiem o najmie lokalu usługowego, biurowego i mieszkalnego czyli umowy najczęściej spotykane w obrocie prawnym życia codziennego. W filmie mecenas Rychlik omawia elementy tej umowy i to na co trzeba zwracać uwagę uwzględniając elementy najbardziej konfliktogenne. Na początek ważna uwaga umowa najmu nieruchomości powinna zostać zawarta w formie pisemnej. Jeżeli w takiej formie jej nie zawrzecie uważa się, ze umowa została zawarta na czas nieoznaczony. Strony umowy wynajmujący i najemca.


Film omawia temat tej umowy w punktach uwzględniających elementy umowy:

 1. Przedmiot umowy

 2. Czas trwania umowy

 3. Termin wypowiedzenia umowy

 4. Czynsz

 5. Prawa i obowiązki

 6. Zgody właściciela

 7. naprawy

 8. Podnajem lokalu

 9. Kaucja

 10. Zwrot lokalu

Zapraszam do oglądania filmu i subskrybowania kanału
Zapraszam do komentowania i zadawania pytań:

Instagram https://www.instagram.com/kancelariarychlik.lawoffice/?hl=pl

Facebook https://www.facebook.com/Kancelaria-Adwokacka-adw-Daria-Rychlik-Law-Office-1190332877818581/?modal=admin_todo_tour

e-mail: d.rychlik@kancelariaattorney.pl

7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page