top of page
  • Zdjęcie autoraDaria Rychlik

Wyrok Sądu uchylił karę za nieprzestrzeganie kwarantanny
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie ( sygn. akt III SA/Kr 1023/20) uchylił nałożoną na obywatela przez powiatowego inspektora sanitarnego karę pieniężną w wysokości 5000 zł za złamanie kwarantanny.

Sprawa dotyczyła obywatela, który w marcu zeszłego roku wrócił do Polski i odbywał po powrocie kwarantanne. Powrót obywatela nastąpił 27 marca 2020r., a kwarantanna miała rozpocząć się dla niego następnego dnia i skończyć 10 kwietnia. Mężczyzna na którego nałożono karę myślał, że jego kwarantanna się już zakończyła dlatego w dniu 10 kwietnia policja nie zastała go w domu. Jak podkreślał nie został poinformowany o tym jak liczyć termin 14 dni kwarantanny.

Sąd uchylił karę uznając, że została nałożona nielegalnie. Przede wszystkim wobec obywatela nie została wydana decyzja wskazująca na miejsce odbywania kwarantanny oraz termin jej odbywania. Obywatel nie został także ustnie poinformowany do kiedy ma odbywać kwarantannę ani ustnie, ani pisemnie mimo że podejmował próby pozyskania takiej informacji. Sąd uznał także że skarżący nie musiał posiadać wiedzy na temat tego jak liczy się terminy kwarantanny. Wskazano również na wadliwość przepisów, które w tamtym czasie nakazywały poddanie się kwarantannie.


Facebook – https://www.facebook.com/pages/category/Legal/Kancelaria-Adwokacka-adw-Daria-Rychlik-Law-Office-1190332877818581/

Grupa na facebooku poświęcona prawu, biznesowi i zamówieniom publicznym- https://www.facebook.com/groups/1516954515138949/?ref=pages_profile_groups_tab&source_id=1190332877818581

Blog – https://www.kancelariaattorney.pl/blog

Strona – https://www.kancelariaattorney.pl/

e-mail: d.rychlik@kancelariaattorney.pl11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page