top of page
  • Zdjęcie autoraDaria Rychlik

Zmiany prawne w zakresie uprawy konopi

W miesiącu styczniu odrzucono projekt ustawy o konopiach włóknistych już w pierwszym czytaniu. Na koniec marca Prezydent podpisał jednak zmiany do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zmiany ustawy to kilka ciekawych zmian:

Po pierwsze zmianie ulega definicja konopi włóknistych, która obejmuje zmianę dopuszczalnej wartości THC. Dotychczas nie mogła przekraczać 0,2 % THC, a zmiana powiększa tą zawartość do 0,3 % THC. Dodano również ważną informację, że ta wartość jest zaokrąglana do jednego miejsca po przecinku. Kolejna zmiana do zmiana definicji ziela konopi innych niż włókniste , ponieważ tutaj ustawodawca także podwyższa wartość THC do 0,3 %.

Kolejną istotną zmianą jest dodanie definicji RFID czyli technologi zdalnego (radiowego) nadzoru obiektów, zabezpieczającej przed kradzieżą i fałszowaniem roślin oraz definicji żywicy konopi.


Ustawa przewiduje także możliwość rozszerzenia uprawy konopi innych niż włókniste, ale tylko przez instytuty badawcze nadzorowane przez ministra ds. rolnictwa po uzyskaniu zezwolenia Głównego Inspektora Farmaceutycznego.


Kontakt:

e-maila: d.rychlik@kancelariaattorney.pl

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page